Hoppa till sidans innehåll

Föreningsgemensamma kontakter


Denna kalenderlista visar kalendrarna från Orientering, Skidor, Terräng, Klubbstuga och Styrelse.

Välj annan månad

SEPTEMBER 2019

|

Vecka Dag Aktiviteter
35sö 1
36må 2
  • 18:15
    Kalender: Kalender Huvudstyrelsen
    Plats: Dammekärr
ti 3
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Ansvariga:

    20/8 Martin Hogedal, Elina Reinholdsson

    27/8 Gustav och Johan Berts

    3/9 Hans-Olof Persson, Erik Johansson

    10/9 S...

    Plats: Dammekärr
on 4
to 5
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Löpträning med karta (..och lampa när mörkret kommer)  

    Torsdagar kl. 18.00 på Dammekärr

    Från...

    Plats: Dammekärr
fr 6
lö 7
sö 8
  • Heldag
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: IFK Göteborg Orientering
37må 9
ti 10
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Ansvariga:

    20/8 Martin Hogedal, Elina Reinholdsson

    27/8 Gustav och Johan Berts

    3/9 Hans-Olof Persson, Erik Johansson

    10/9 S...

    Plats: Dammekärr
on 11
to 12
fr 13
  • 14:00–15:00
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Oskarshamn
lö 14
  • Heldag
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Alingsås
  • 10:00–11:15
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Oskarshamn
sö 15
  • Heldag
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Alingsås
  • 09:00–10:30
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Oskarshamn
38må 16
ti 17
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Ansvariga:

    20/8 Martin Hogedal, Elina Reinholdsson

    27/8 Gustav och Johan Berts

    3/9 Hans-Olof Persson, Erik Johansson

    10/9 S...

    Plats: Dammekärr
  • 19:30
    Kalender: Kalender Huvudstyrelsen
    Beskrivning: Information om kommande arbete med föreningsutveckling och föreningskonferens.
    Plats: Dammekärr
  • 19:30–20:15
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Vi firar våra nyablivna USM-medaljörer Ida Bengtsson och Elina Reinholdsson.

    Tårta kl 19.30. Gratulationer direkt efter SISU...

    Plats: Dammekärr
on 18
to 19
fr 20
  • 18:00–21:00
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Vi samlas fredag 20/9 kl 18.00 för att resa tält och bygga upp Arenan inför lördagens tävling.

    Plats: Rannebergen
  • 18:00–21:00
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning: Vi samlas kl 18.00 vid Fjällbrudens lekplats för att resa tält samt bygga upp arenan inför lördagens Aleträff.
    Plats: Rannebergen
lö 21
  • Heldag
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Vuxna deltar som funktionärer.

    Ungdomar -16år har möjlighet att tävla.

    Plats: Rannebergen
  • 12:00–23:59
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Lidköping
sö 22
  • 00:00–12:00
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Lidköping
  • Heldag
    Kalender: Kalender Orientering
    Plats: Sisjön
39må 23
on 25
to 26
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender Orientering
    Beskrivning:

    Löpträning med karta (..och lampa när mörkret kommer)  

    Torsdagar kl. 18.00 på Dammekärr

    Från...

    Plats: Dammekärr
fr 27
lö 28
sö 29
40må 30

OK Alehofs Sponsorer

Ale El

Trimtex

 Idrottens Bingo

 STC

Nouryon logo